مرگ و میر در همدان سیر نزولی دارد

همدان- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال همدان گفت: آمار فوت شدگان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 4.2 درصد کاهش داشته است.

محمود علیپور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: 2 هزار و 437 واقعه فوت در فصل بهار امسال ثبت شد که یک هزار و 491 تن از این تعداد شهری و مابقی روستایی بوده اند.
وی اضافه کرد: به طور متوسط ماهانه 812 نفر، روزانه 26 تن و در هر ساعت یک نفر در این استان جان خود را از دست می دهد.
مدیرکل ثبت احوال همدان با بیان اینکه آمار مرگ و میر مردان بیشتر از بانوان است، افزود: به ازای فوت هر 100 زن 135 مرد در سه ماهه اول امسال جان باخته اند.
علیپور ادامه داد: از نظر جنسیت یک هزار و 402 مرد معادل 57.5 درصد و یک هزار و 35 زن از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد فوت کردند.
وی اظهار داشت: بیشترین عامل مرگ و میر با 38.2 درصد بیماری‌های قلبی و عروقی است و پس از آن سرطان و حوادث غیر عمد در رده های بعدی قرار دارند.
مدیرکل ثبت احوال همدان گفت: 22 هزار و 329 شناسنامه مکانیزه در این مدت زمان صادر شده که 14 هزار و 438 شناسنامه برای افراد بالای 15 سال بوده است.
علیپور اضافه کرد: افرادی که دارای شناسنامه مستعمل و مستهلک هستند می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان برای تعویض شناسنامه اقدام کنند.
وی افزود: هزینه مصوب ثبت احوال برای تعویض یک جلد شناسنامه 250 هزار ریال است البته دفاتر پیشخوان نیز هزینه ای را دریافت می کنند.
علیپور بیان کرد: شناسنامه های مکانیزه از ضریب امنیتی بالایی برخوردار هستند و امکان جعل آنها بسیار دشوار است.
7526/2090

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال